Kontakta oss

Stensåkra Charkuteri & Deli är ett familjeägt charkuteri som ligger på det småländska höglandet. Vi som äger och driver Stensåkra heter Anders och Birgitta Starck. Vill du veta mer om våra goda korvar eller har en annan fundering? Tveka inte att höra av dig till oss på någon av våra forum/här. Vi ÄLSKAR att prata om korv!

Våra medarbetare

Anders Starck

VD 
anders@stensakra.se 

Birgitta Starck

Key Account Manager 
birgitta@stensakra.se 

Ann Funke

Ekonomi/Säljare södra Sverige 
ann@stensakra.se 

Rickard Prim

Säljare södra Sverige 
rickard@stensakra.se 

Tommy Hellström

Marknad/Försäljningschef 
tommy@stensakra.se 

Filip Starck

Produktionsledare / IT / Kvalitétsansvarig 
filip@stensakra.se 

Ellen Karlsson

Säljare södra Sverige 
ellen@stensakra.se 

John Aronsson

Säljare Göteborg 
john@stensakra.se 

Linus Englund

Innesäljare / IT 
linus@stensakra.se 

Peter Bilow

Säljare Stockholm Norr 
peter@stensakra.se 

Stefan Hellman

Produktionsansvarig 
 

Annika Wahlgren

Packansvarig 
 

Ketti Bogar

Produktion 
 

Rad Korkis

Produktion 
 

Renitha Dolk

Produktion 
 

Tobias Gardefors

Produktion 
 

Rigmor Josefsson

Produktion 
 

Kim Wahlström

Produktion 
 

Maria Ersson

Produktion 
 

Minna Höglander

Produktion 
 

Lill Häll

Produktion 
 

Lian Sontip

Produktion 
 

Magnus Kindh

Produktion 
 

Alexander Prim

Produktion